Město Horní Planá
Náměstí 54
382 26 Horní Planá
IČO: 00245895
DIČ: CZ00245895

ID datové schránky: re7bd6q
Telefon: 380 724 410
Fax: 380 724 420
mu@horniplana.cz

Mapa

Úvodní strana -> Markétská pouť

Markétská pouť

11.07.2016 - 15:47
Přečeteno: 1929x
Horní Planá | Infocentrum | Markétská pouť |


 

Markétská pouť v Horní Plané opět zve na bohatý a rozmanitý program

 

 

 

Řemeslný trh, lidový jarmark, světské atrakce a v neposlední řadě bohatý kulturní program… Tradiční Markétská pouť v Horní Plané se kvapem blíží a stejně jako v předchozích letech bude opět bohatá. Uskuteční se v termínu od 15. do 17. července.

 

 

 

Markétská pouť je bezesporu jednou z našich klíčových akcí. Každoročně ji navštěvují i lidé z jiných regionů, což nás samozřejmě nesmírně těší. Mám rád přátelskou atmosféru, která na pouti vždy zavládne,“ říká Jiří Hůlka, starosta Horní Plané.

 

 

 

Program v pivním stanu u zdravotního střediska začne v pátek v 18 hodin. Jako první vystoupí funky-jazzoví Beznot, na které ve 20 hodin navážou pražští Flám a Kamelot revival.

 

 

 

Hlavní zábava se uskuteční v sobotu. V pivním stanu se začne hrát už v 10 hodin dopoledne, kdy se o muziku postará DJ Mára. Během dne dále vystoupí například Tabasco či Chlapi v sobě. Vyrazit můžete i do kostela sv. Markéty, kde v 18 hodin zazpívá hornoplánský smíšený sbor Musica Viva.

 

 

 

Na Markétské pouti nechybí ani divadlo. To se tradičně bude hrát u kašny na náměstí. Těšit se můžete na akrobacii na chůdách, žonglérské vystoupení či ohnivou show. Divadelní scéna bude fungovat i v neděli.

 

 

 

V sobotu se otevře také Památník – rodný dům A. Stiftera, který zve mimo jiné na den otevřených dveří při příležitosti zahájení nové výstavy Za břehů staré Vltavy.

 

 

 

Poslední pouťový den si přijdou na své hlavně posluchači dechovky. Od 10 hodin zahrají v pivním stanu legendární Babouci a od 15 hodin CK Kvintet. V neděli se také v kostele uskuteční od 11.30 hodin mše svatá k uctění sv. Markéty.

 

 

 

Program Markétské pouti je jako každý rok rozmanitý, snažili jsme se potěšit všechny věkové kategorie. Pevně věřím, že si každý přijde na své a užije si u nás pohodové chvíle. Těším se na setkání,“ dodává Jiří Hůlka.

 

 

 Fotogalerie


Úřední deska

Kalendář akcí

Webová kamera a počasí

Dokumenty ke stažení