Město Horní Planá
Náměstí 54
382 26 Horní Planá
IČO: 00245895
DIČ: CZ00245895

ID datové schránky: re7bd6q
Telefon: 380 724 410
Fax: 380 724 420
mu@horniplana.cz

Mapa

Úvodní strana -> Maškary do domu, štěstí a radost do domu

Maškary do domu, štěstí a radost do domu

20.02.2018 - 12:00
Přečeteno: 379x
Horní Planá |


Díky nadšení a zájmu se i letošní Hornoplánský masopust (již 23. ročník) povedl. Všem, kteří se podíleli na přípravách, a všem účastníkům masopustního průvodu vyzdobeného mnoha krásnými maskami, divákům a lidem, kteří masopustní procesí s otevřenou náručí vítali a pohostili, patří velký dík, že masopustní tradice stále žije.

O hudební doprovod se postaral harmonikář Ing. Pavel Vlk, Jan Gregar zajistil servis baterie v masopustním music-kredenci a v režii KIC byla uspořádána večerní maškarní tancovačka. Masopustní hemžení v souvislostech, detailech a scenériích svým objektivem opět zvěčnil fotograf Jiří Svoboda a kamerou (i s veškerým povykem) zachytila Hanka Indrová – studio InHaJa. Bylo nám potěšením a děkujeme.

Přepravu početného průvodu do odlehlejších míst s podporou Města Horní Planá zajistil Sbor dobrovolných hasičů Horní Planá, Sbor dobrovolných hasičů Pernek, Vojenské lesy a statky divize Horní Planá a půjčovna lodí Mazel – velice děkujeme a rovněž tak srdečně děkujeme všem pánům řidičům.

K masopustu se letos po tříleté přestávce připojil i program o masopustním úterý ve Stifterově památníku, kde zasvěcovaly žáky obou místních škol do pečení českých buchet PhDr. Yvetta Dejmková a Hanka Indrová a společně s dětmi téměř 250 buchet také napekly – pro všechny příchozí i kolemjdoucí (a to nejen pro posilnění před nastávajícím půstem ale i dle masopustního obyčeje – kdo maškary dobrým pohostí, tomu se dobře povede…) Žáci základní školy ve Švermově ul. vyrobili nápaditou masopustní výzdobu. Žákyně 9. třídy Eliška Dvořáková, Lucie Oupická a Tereza Zelová připravily originální Masopustní kvíz. Práce kolem občerstvení se ujali žákyně a žáci Adéla Nanárová, Lenka Šimečková, Dana Úlehlová, Milan Peter a Lukáš Klinger. S přípravou akce ochotně pomáhal tradičně také pan Ladislav Rod. Všechny potěšilo milé vystoupení dětí z mateřské školy. Děkujeme za spolupráci a pomoc.

Díky patří také za uskutečnění Tříkrálové obchůzky Jiřímu Flíčkovi, Zdeňkovi Kavanovi a Lukáši Šímovi, za tříkrálové příspěvky a pohostinnost královské družiny.

Jsme rádi, že můžeme lidové tradice žít…tedy ať žije Hornoplánský masopust 2. března 2019!!

 

organizátoři hornoplánského masopustu

 Fotogalerie


Úřední deska

Kalendář akcí

Webová kamera a počasí

Dokumenty ke stažení