Město Horní Planá
Náměstí 54
382 26 Horní Planá
IČO: 00245895
DIČ: CZ00245895

ID datové schránky: re7bd6q
Telefon: 380 724 410
Fax: 380 724 420
mu@horniplana.cz

Mapa

Úvodní strana -> Projekt o první světové válce na Šumavě a v Bavorském lese

Projekt o první světové válce na Šumavě a v Bavorském lese

10.02.2015 - 14:58
Přečeteno: 1405x
Horní Planá | Rodný dům Adalberta Stiftera |


Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích (Ústav aplikované informatiky, RNDr. Libor Dostálek; Ústav archivnictví, doc. PhDr. Marie Ryantová, CSc.) a Univerzita Pasov (Lehrstuhl für Digital Humanities, Prof. Dr. Rehbein) hledájí pro česko-německý projekt o první světové válce osoby, které mohou přispět historickými materiály z období první světové války.

Projekt se zabývá první světovou válkou na Šumavě a v Bavorském lese. Jeho cílem je vytvoření dvojjazyčné online výstavy z různých historických materiálů, které jsou stále „ukryty“ doma u lidí žijících na Šumavě / v Bavorském lese.

Například vzpomínky na válku, které přinesli pradědečkové z fronty, dokumenty (korespondence, deníky), fotografie, různé předměty, ale třeba i příběhy atd., které přibližují život doma během války. Výstava tak bude prezentovat jedno z důležitých období společných česko-německých dějin.

„Sběr“ materiálů mají na starosti čeští a němečtí studenti, kteří budou cestovat po regionu a navštěvovat potencionální přispěvatele u nich doma. Studenti budou digitalizovat materiály přímo na místě. Sběr materiálů bude probíhat během února a března 2015.

Máte i Vy nějaké historické dokumenty anebo předměty z první světové války? Chcete podpořit náš projekt a podělit se o příběhy a rodinné vzpomínky? Kontaktujte nás.

 

Kontakt: Památník A. Stiftera, Lenka Hůlková, telefon: 728 267 769, e-mail: stifter@horniplana.cz

 Fotogalerie


Úřední deska

Kalendář akcí

Webová kamera a počasí

Dokumenty ke stažení